Sissejuhatus

 

Automatid on kõige lihtsam viis enda auto sisemuse värskendamiseks. Arvestades Eestis valitsevaid ilmastikuolusid on äärmiselt keeruline auto põrand pidevalt puhtana hoida. Sügisel ja talvel kipub jalgadega autosse tulema ka suures koguses pori ja vett, mida mõne aja möödudes on äärmiselt keeruline täielikult eemaldada. Kuivade ja ilusate ilmadega saab kasutada ka tekstiilist matte, mis lisavad mugavust ja pehmust teie jalgade alla. Lisaks on tagatud ka visuaalselt parem välimus. Pakume terviklikku automattide valikut vastavalt ilmastikuoludele ja teie maitsele.

Meie e-poest saate endale valida õigete mõõtudega ja ideaalselt sobivad matid ning sellega asendada oma vanad ja kulunud tooted. Peale sobivate toodete leidmist võite olla kindlad, et teie auto salong näeb välja nagu uus – kindlasti on selle eelduseks ka eelnev korrektne sisepesu ja hooldus. Järgnevalt vaatame, millised erinevad matid on saadaval ning millistes olukordades neid saab kasutada.

Miks on automatid vajalikud?

 

Auto salongimatid on peamiselt vajalikud sellepärast, et teil oleks autot võimalikult lihtne koristada. Nii saate mugavalt enda auto salongi kaitsta liigse mustuse ja pori eest. Erinevates olukordades tasub kasutada ka erinevat tüüpi matte. Vastavalt aastaajale saate autosse valida tekstiilmatid, et teie auto salong jääb puhtaks. Talvistes oludes on mõistlik võtta kasutusele salongimatid, mis on valmistatud kummist või meie enda toode Premium (EVA) matid.

Tekstiilist valmistatud automatid lähevad märjaks ning võivad tekitada autosse liigset niiskust. Suvistes oludes sellega probleeme ei esine, kuid kui mattidesse koguneb liigne niiskus, tuleks neid õues tuulutada või kuivatada. Uue auto puhul aitab see säilitada ka auto väärtust kui salong puhtana hoida. Põrandamatid muudavad autoga sõitmise paremaks ja mugavamaks. Samuti  tagavad parema haarduvuse ning pole ohtu, et jalg ära libiseks. Kindlasti tuleb valida kinnitustega matid. See aitab vältida ohtlikku olukorda kus matid pedaalide alla libisevad.

Milliseid on automattide erinevused?

 

Mudelipõhised automatid

Nii nagu ka paljude teiste toodetega – igale autole sobivad just selle konkreetse sõiduki jaoks mõeldud automatid. Automatt on küll lai mõiste, kuid tegelikult piiritleb selle küllaltki täpselt ära konkreetse auto mudel. Ilmselgelt ei sobi väikese auto põrandale suure maasturi jalamatid. Sellepärast ongi meie valikus mudelipõhised matid, mis sobituvad ideaalselt just teie autoga. Vastavalt vajadusele on porimatte äärmiselt lihtne eemaldada ning pesta. Soovitame ka Teil porimatid autosse panna ning nautida tekkivat mugavust ning lihtsust. Meie laiast tootevalikust leiate mudelipõhised porimatid, mis on kvaliteetsed ning valmistatud vaid parimast materjalist.

Erinevad materjalid

Peamiselt jagunevad automatid kaheks – saadaval on kummist matid ning tekstiilist tooted. Meie tootevalikus on veel lisaks unikaalsed Premium matid, mis rahuldavad täielikult klientide vajadusi ning asendavad nii tektiil- kui ka kummimatte. Järgnevalt vaatame, millised on nende mattide eelised ning mille poolest need erinevad.

Auto Premium matid (EVA matid)

 

kvaliteetsed Eestis valmistatud margipõhised automatid ja porimatid, sobivad auto põrandale ja saab valmistada ka eritellimusel matteXL Motors on innovaatiliste Premium (EVA) mattide tootja. Premium matte toodetakse etüleenvinüülatsetaadi materjalist, seepärast nimetatakse neid lühidalt EVA matid. Sarnaselt kummiga on materjali eeliseks elastsus ja vastupidavus. Materjal on vastupidav temperatuurimuutustele, kiirgusele ja pragunemisele. Premium matid sobivad ideaalselt sügisperioodiks ja talve perioodiks kui õues on rohkem vett ja pori. Põhjuseks on unikaalne muster, mis hoiab vett ja mustust kinni ning on sealjuures kergesti puhastatav. Lahtise mustuse ja vee saab matilt lihtsalt maha raputada. Kinni olevast mustusest saab hõlpsasti lahti survepesuga. Samuti on Premium matte väga mugav kasutada suvel. Näiteks peale rannas käimist on alati autos liiva ning tekstiilmattide puhul on seda tülikas puhastada. Premium matt keera lihtsalt tagurpidi ning liiv/kivikesed/muu pudi kukub ise välja. Lisaks sellele on kõik Premium matid mudelipõhised ja kaitsevad suurepäraselt Teie auto salongi- ja pagasiruumi põrandat. Matid omavad tehase poolt ettenähtud kinnitusi. See vähendab riski, et matid jalgade all libisevad. 

Innovaatilisi EVA matte toodame erinevates värvides. See annab Teile võimaluse sobitada need auto interjööri/eksterjooriga kokku või valida lihtsalt enda lemmikvärv. Valides mattide ääriseid saab luua unikaalseid värvikombinatsioone, mida on kokku üle 50 erineva.  Automattide komplektis on tavaliselt 4-5 matti (2 ees, 2 taga, saab valmistada ka nö tunneli peale käiva mati). Võimalik tellida ka erimõõtudega või üksikuid matte. 

Oluliseks aspektiks on materjali loodussõbralikks. Hoolides loodusest aitame vähendada ökoloogilist jalajälge. 

Need omadused muudavad selle ideaalseks auto salongi ja pagasimattide materjaliks.

Meie matid leiavad kasutust ka väljaspool autot. Erilahendustena on meie kliendid tellinud neid paatidesse/kaatritesse, matkaautodesse ning kodudesse pori- ja vannivaipadeks. Samuti oleme valmistanud samast materjalist sobivas mõõdus ja sobiva kujuga katteid autosse lastetoolide alla. Need kaitsevad autoistmeid turvatoolidest tulenevast hõõrdumisest tingitud kulumisest.

Miks kliendid otsustavad Premium mattide kasuks?

 • Täiuslik sobivus – mudelipõhised matid
 • Saame valmistada vastavalt kliendi soovitud mõõtudel
 • Väga kergesti puhastatavad   
 • Materjali vastupidavus
  • Elastne, paindlik ja pehme
  • Vastupidav temperatuurimuutustele, kiirgusele ja pragunemisele
  • Veekindel – hoiab vett ja mustust
  • Kauakestev, loodussõbralik
 • Eripärane välimus
  • Ainulaadne struktuur, mis annab esteetilise välimuse sõiduki salongile
  • Erinevad materjalivärvid: must, hall, pruun, beež, sinine, punane, veinipunane
  • Erinevad ääriste värvid: must, hall, hõbe, pruun, beež, sinine, punane (erisoovil ka valge, kollane, oranž)
  • Vastavalt mudelile ettenähtud matikinnitused: must, hall ja beež

Auto kummimatid

 

Kuna Eestis vahelduvad aastaajad ning elame pidevalt muutlikes tingimustes, siis tasub valida endale igaks olukorraks ka õige toode. Kummimatid sobivad ideaalselt sügiseks ja talveks. Põhjus selleks on äärmiselt lihtne – sügisel ja talvel on meie looduses oluliselt rohkem vett ning pori, mis tekstiilist matid lihtsalt ära määriks. Samuti ei ima auto kummimatid niiskust enda sisse, vaid vesi jääb nende peale. Sel juhul saab mattidelt vee lihsalt õue valada või need ära kuivatada. Meie tootevalikus olevad kummimatid on mudelipõhised ning saate endale valida täpselt need tooted mida vajate. Kummimattide autosse paigaldamine on äärmiselt lihtne ning sellega saab hakkama igaüks. Julgeme enda klientidele soovitada Eesti oludesse sobilikke kummist porimatte.

Kummimatt kaitseb teie auto salongi oluliselt paremini kui tekstiilist matt. Samuti on kummist porimatid lihtsamini puhastatavad ning nende hooldus on oluliselt lihtsam. Kuna meie veebipoes olevad mudelipõhised kummimatid on spetsiaalselt teie sõidukile mõeldud, siis on nende paigaldus täpselt samasugune nagu tehasest tulnud toodete puhul. Oleme veendunud, et leiate ka enda autole sobivad tooted ning saate lihsasti vanad uutega asendada. 

Miks kliendid eelistavad meie kummimatte?

 • Täiuslik sobivus – mudelipõhised matid
 • Vastavalt mudelile ettenähtud matikinnitused
 • Kvaliteetne, kauakestev, lõhnatu materjal
 • Suur laoseis ja kiire tarne


XL Motors on
suurim kummimattide edasimüüja Eestis. Pakume suurimat salongi- ja pagasi kummimattide valikut. Kõik kummimatid on mudelipõhised ja sobivad ideaalselt sinu autosse. Samuti on matid on lõhnatud. Tutvu meie kummimattide valikuga.

Auto tekstiilmatid

 

Ilmselt soovime me kõik, et meie auto näeks välja võimalikult ilus nii seest kui ka väljast. Sellises olukorras on kindlasti teile heaks abimeheks auto tekstiilmatid, mis muudavad teie auto interjööri ilusaks ning samas kaitsevad originaalvaipa mustuse eest. Lisaks on tekstiilmatid ka jala all mõnusamad. Küll aga tasub arvestada sellega, et kui määrite näiteks heledates toonides tekstiilist automati poriga, siis võib selle puhastamine võtta küllaltki palju aega. Seda on võimalik lasta seda teha ka mõnes pesulas, kus sellega tegelevad oma ala spetsialistid. Sageli ei ole kodudes piisavalt tõhusaid puhastusaineid, mis suudaks määrdunud mati jälle uueväärseks muuta. Seega soovitame tekstiilist matte kasutada peamiselt kevadel ja suvel kui õues on kuiv. Sellisel juhul võite olla kindlad, et need püsivad ilusad ja efektsed ning teie auto interjöör on täiuslik. Peale seda, kui olete tekstiilmatid autosse paigaldanud, saate aru, et tegemist on ilusama lahendusega võrreldes kummist mattidega. Auto tekstiilmatid on saadaval erinevates toonides ja suurustes. Saate endale valida mudelipõhise toote, mis sobib teie ilusasse autosse kui valatult. Paljud meist soovivad enda autot muuta huvitavamaks, ning tänu meie poolt pakutavatele mattidele on see ka võimalik. Võib-olla väike värvi erinevus muudab teie auto interjööri ilusamaks ning ühtlasi ka luksuslikumaks?

XL Motors on kvaliteetsete salongi- ja pagasiruumi tektiilmattide tootja. Kõik meie matid on mudelipõhised ja kaitsevad suurepäraselt Teie auto salongi- ja pagasiruumi põrandat. Matid omavad tehase poolt ettenähtud kinnitusi. Automattide komplektis on tavaliselt 4-5 matti (2 ees, 2 taga, saab valmistada ka nö tunneli peale käiva mati). Võimalik tellida ka erimõõtudega või üksikuid matte. 

Milliseid tekstiilimatte pakume? 

 • Erinevates värvitoonides auto ja veokite salongi ja pagasimatte: must, hall, beež
 • Erinevates värvitoonides äärised: must, hall, hõbe, pruun, beež, punane, sinine
 • Vastavalt mudelile ettenähtud matikinnitused: must, hall ja beež
 • Valmistame kliendi šabloonide/mõõtude põhjal

 

Miks kliendid eelistavad meie tekstiilimatte?

 • Täiuslik sobivus – mudelipõhised matid
 • Kvaliteetne, kauakestev, lõhnatu materjal
 • Erinevad materjali ja ääriste värvid

Korduma kippuvad küsimused

 

Meie kliendid pöörduvad meie poole tihti erinevate küsimustega, mis puudutavad automatte. Tavaliselt on küsimused meie jaoks sarnased ning suudame nendele kiiresti vastata. Küll aga on tulnud ette ka küsimusi, mis on oma olemuselt sügavamad ning vajavad pisut selgitamist. Soovime ka teiega jagada kõige populaarsemaid küsimusi, mida meilt küsitakse.

Kas automatid sobivad igasse sõidukisse?

Kõik meie matid on mudelipõhised ja kaitsevad suurepäraselt Teie auto salongi- ja pagasiruumi põrandat. Matid omavad tehase poolt ettenähtud kinnitusi.

Mida pean arvestama mattide valimisel?

Kindlasti peate teadma, millise aasta autot ja mudelit te omate. Sellisel juhul saate meie valikust valida endale sobiva toote. Enamike autode matid on erineva suuruse ning kujuga ning tegemist ei ole universaalse tootega. Üldiselt on universaalsed tooted kehvad ning ei püsi korrektselt paigas.

Kas saan ka valida erinevate värvide vahel?

Teil on võimalus valida erinevaid toone ning lahendusi enda autole. Meie valikus on materjalivärvid: must, hall, pruun, sinine, veinipunane, punane, beež. Ääriste värvid on: must, hall, hõbe, pruun, punane, sinine, beež, kollane, valge, oranž. Täpsema tootevaliku ülevaate saamiseks külastage oma automudeli tootelehte.

Millest koosneb automattide komplekt?

Automattide komplektis on tavaliselt 4-5 matti (2 ees, 2 taga, saab valmistada ka nö tunneli peale käiva mati). Võimalik tellida ka erimõõtudega või üksikuid matte.

Kui tihti peaksin auto salongimatid välja vahetama?

Tegemist on väga personaalse küsimusega, kuna inimeste auto kasutamine on väga erinev. Kui te näiteks tööalaselt puutute iga päev kokku pori ja mustusega, siis ideaalse välimuse säilitamiseks peate matte vahetama tihedamalt, kui need inimesed, kes kasutavad autot näiteks ainult paar korda nädalas. Siin ei ole ühest vastust.